7 umělců, kteří to se dřevem vážně umějí

International Arts Festival ¬ďSlavianski Bazaar in Vitebsk - 2012¬Ē. The fair of folk crafts and arts ¬ďZadzv?nsk? k?rmash¬Ē in a historic district of Zadviniye is a center of attraction for thousands of citizens and guests of the festival.You can easily find hand-made things made by craftsmen.At the fair ¬ďZadzv?nsk? k?rmash¬Ē you can buy from whistles to the wrought-iron gates. Wood carvers also work here. Ivan Budich from Lepel district, Vitebsk region, Belarus. Andrei Chigirov from Orcha district, Vitebsk region, Belarus. Sergei Kozel from Mogilev, Belarus. Krzysztof Osak from Luk√≥w, Poland. Piotr Czubaszek from Luk√≥w, Poland., Image: 152390567, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Alamy

Dřevo nám slouží nejen k praktickým účelům typu topení v kamnech či stavění domů, vznikají z něj také úžasné umělecké výtvory. Pojďme se podívat, jak to vypadá, když se tohoto materiálu chopí talentovaní výtvarní umělci.

Monumentální sochy z vyřazeného dřeva

Jihokorejský sochař Jaehyo Lee staví objekty, které zaujmou už na první pohled. Hraje si s optickými iluzemi a na výrobu používá vyřazené kousky dřeva, takže jeho projekty jsou kromě uměleckého přínosu i ekologické.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com

Strašidelná zvířátka

Rodák z Kanady Maskull Lasserre s oblibou vyřezává zvířátka. Jenže ne tak ledajaká – můžete jim doslova nahlédnout až do útrob. Detailní a precizní umění je hrůzostrašné i fascinující zároveň.

Zdroj: maskulllasserre.com

Zdroj: maskulllasserre.com

Zámky z dětských snů

Umělecký kouzelník Rob Heard dokáže proměnit kousky dřeva v učiněné paláce. Jeho slavné stavby pro trpasličí princezny se vyznačují maximální přesností od podhradí až po nejvyšší věž.

Zdroj: phatzine.com

Zdroj: phatzine.com

Zoo z třísek

Sergei Bobkov je ze Sibiře. A z tamních cedrů také pocházejí i třísky, které pak ruský umělec přetváří v sochy zvířat. Jemná práce mu většinou zabere dvanáct hodin denně a trvá až tři týdny, než je socha na světě.

Zdroj: kickvick.com

Zdroj: kickvick.com

Obří sochy, které mají duši

Sochař Paul Baliker není žádný troškař. Proslul nejen originálním rukopisem, ale také nevídaným rozměrem svých soch. Nejznámější dílo se jmenuje Otázka času, je z vyplaveného cedrového dřeva a vyobrazuje přirozený řád matičky přírody.

Zdroj: bygaga.com.ua

Zdroj: bygaga.com.ua

Co moře vyplavilo

Jeff Uitto žije celý život na pobřeží oceánu. Z nedalekých lesů se do něj vyplavují nádherné kousky dřeva. Umělec je sbírá, skládá k sobě a tvoří tak nádherné sochy, které posléze umisťuje na pláže.

Zdroj: thisismarvelous.com

Zdroj: thisismarvelous.com

Roztáté dřevo z Paříže

Francouzské studio Bonsoir Paris si vyhrálo se zajímavým kontrastem. Jejich sochy vypadají, jako by stékaly po stěnách, a tvoří tak dechberoucí iluzi roztaveného dřeva.

Zdroj: hongkiat.com

Zdroj: hongkiat.com

Ohodnoťte tento článek
Odesílám

Děkujeme za Váš názor