6 trendů v zahradním nábytku, které nesmíte přehlédnout

Podívejme se na hlavní letošní trendy v lenošení na čerstvém vzduchu. A k tomu na pár chytrých nápadů, které vás nebudou moc stát, ale váš balkon, nebo zahrádku vystřelí minimálně o dvě třídy výš. Od teď budete zvát přátele do patia.

Věřte paletám!

Nedivte se, že jsou všude. Prostě a jednoduše se osvědčily. A víte proč? Jsou jakousi vstupní branou do světa DIY. Každý z nás z nich dokáže vytvářet vlastní nábytek a zajímavé kompozice. A nemusíme být zdatní a zkušení truhláři. A tak při troše šikovnosti  poslouží i vám. Třeba když si z nich budete chtít vyrobit pojízdný stolek nebo lavičku. Než se pustíte do díla, palety nezapomeňte obrousit a nalakovat. A co dokáže nábytek z palet povýšit na skutečný designový solitér? Kvalitní vodou ředitelný nátěr a chic doplňky, jako jsou polštáře nebo kožešinky. Kam až se výrobky z palet dají posunout se můžete inspirovat od studia Paletky, o kterém píší na blogu RECY věci

Milujeme dřevo zahradní nábytek z palet

Takhle pracuje s paletami blogerka  Lottas Himmelrom.

Prkýnkujte

Hodně skejťáků dorostlo do věku rodičů a tak mánie úpravy starých skatů hýbe světem, podobně jako palety. Navíc, kdo jezdí dál, podlehl longboardu a tak se původní menší velikosti skatů stále více uplatňují jako lavičky, poličky nebo dětské houpačky.

Milujeme dřevo houpačka ze skatu

Takhle na to jdou skate-home.com

Učte se

Přihlaste se na některý z kurzů, které prožijete v originální dílně. Ty rostou poslední dobou jako houby po dešti. Vedle základů truhlářských dovedností si z nich odneste vlastní cenný kousek, třeba právě na zahradu. Skvělé kurzy renovace nábytku pořádají v Praze holky v Z pokoje do pokoje. Na Moravě můžete vyzkoušet víkendový kurz od Alternativního truhlářství. A pokud vás fenomén veřejných dílen zajímá, zde se o něm dočtete více. 

Milujeme dřevo alternativní truhlářství

Stylově z Alternativní truhlářství

 

Inside out

Žhavým trendem venkovního posezení roku 2018 je jednoznačně fenomén, který můžeme nazvat jako domov pod širým nebem. Vše to, na co jsem zvyklí mít v obýváku, se přesouvá na terasy. Sedačky, konferenční a servírovací stolky, křesílka. Pochopitelně z přírodních materiálů a také co nejvíce barevné. Nejedná se ale o posezení na tvrdé lavici kolem táboráku. Tento trend je myšlený doslova, včetně spousty polštářů, dek, přehozů a krásných dekorací.

 

Milujeme dřevo venkovní posezení jako doma

Vypadá to jako právě koupené, že? Cassity z blogu Remodelaholic je ale mistryní v recyklování.

Dřevo, na které se můžete posadit nebo na něj něco odložit, je krásné, myslet je ale potřeba i na jeho péči. Věnujte se jí s láskou, ať vám dřevěná nádhera dělá radost co nejdéle.

Vzhůru!

Další trendem je umění udělat z nevýhody výhodu. Lidé ve městech stále více touží po vlastním zeleném koutku. K posezení, nebo bylinkaření. Heslem je: aspoň jednou za čas grilovat, aspoň něco si sám vypěstovat. A tak se z malých balkonků, zákoutí a předzahrádek stávají vtipně a chytře řešené zahrádky. Základem je umění pracovat vertikálně a využívat co nejméně podlahové plochy, zato co nejvíce štosovat do výšky. Dřevěné podlahy, obklady, police, regálky a nábytek vůbec – ideálně světle natřený – vnese do betonového světa tu pravou atmosféru.

Milujeme dřevo vertikální zahrádky

Foto: Shutterstock

 

Vychytávky

A nakonec něco, co naše zlaté ručičky bude obzvláště bavit. Přidávat existujícím věcem nové funkce, které nám usnadní život a taky dobře vypadá. Nechte se inspirovat třeba stolem, do kterého majitel implementoval boxy na led. Nebo domečkem na nářadí, které se proměnil ve stylovou zahradní kredenc.

Variance na zahradní domeček v podání THE POSH SHED COMPANY

Variance na zahradní domeček v podání THE POSH SHED COMPANY

 

BBQ servírovací stolek od jaimecostiglio.com

BBQ servírovací stolek od jaimecostiglio.com

 

Patio stůl se zásobníkem na led

Patio stůl se zásobníkem na led od  Remodelaholic

Jsem si jistí, že dokážete podobné a i lepší kousky na našich zahradách. Budeme rádi, když se o ně podělíte s ostatními fanoušky na profilu Milujeme dřevo. Přejeme vám krásné jaro a léto!