Letos jsou v kurzu modré truhlíky

Přemýšlíte, jak v létě oživit truhlíky s květinami na parapetech oken nebo na zahradě? Zkuste je natřít namodro a uvidíte, jak prokouknou. Vybrali jsme pro vás pár příkladů, kdy to výborně zafungovalo. Schválně jestli vás osloví.

Bleděmodrý dřevěný truhlík s nápisy ve veselých barvách a v něm ve sklenicích nařezané červené a žluté tulipány. Jaro budiž pochváleno.

Foto: theodysseyonline.com

Foto: theodysseyonline.com

Moderně tvarované dřevěné květináče, jejichž vzhled by snad mohl působit stroze, dostaly nový náboj. A přitom stačilo jenom nanést jeden nátěr na jejich stranu sytými jasnými barvami.

Foto: popsugar.com

Foto: popsugar.com

Hodně netradiční dřevěny truhlík/polička, v němž sukulenty rostou svisle a vůbec jim to nevadí. S jemně variovanými odstíny barev rostlin výborně ladí olejový nátěr zvýrazňující strukturu dřeva.

Foto: Etsy.com

Foto: Etsy.com

Další vesele působící truhlík, jenž staví na jasných barvách a jejich vzájemném působení. Azurová s růžovou si tady výborně rozumějí a vytvářejí až kýčovitě příjemný celek.

Foto: itsakeysthing.com

Foto: itsakeysthing.com

Hezký příklad toho, jak nátěr truhlíku dobře koresponduje s květinami uvnitř. K jejich pastelovým barvám se perfektně hodí vintage nátěr s vystupujícími tmavými konturami letokruhů.

Foto: Etsy.com

Foto: Etsy.com

Mohutný sukulent agáve je čím dál častější ozdobou nejen mexických, ale i českých zápraží, teras a vchodů do restaurací. Jestli však chcete unikát, natřete květináč tyrkysovou barvou a vaši agáve nikdo nemine bez povšimnutí.

Foto: christamelton.com

Foto: christamelton.com

author
Autor Rudolf Králredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám