Nekupujte truhlíky. Vyrobte si je!

V létě nám všechno kvete doslova pod rukama. Můžeme použít prakticky cokoliv nás napadne, abychom tu krásu v rozpuku zachytili. A stále to nebude dost. Máme pro vás pár nápadů na to, co všechno použít jako originální truhlík.

Asi už jste si všimli těch nových květinářství. Jsou plné dřevěných stolečků, židliček, boxů a společně s nádhernou flórou tvoří kompaktní přírodní celek. Právě tam to začalo. Ten svůdný mix vintage a folku, který se k přírodním produktům tak skvěle hodí. Mladé floristky, které milují vše přírodní a mají vkus – to ony přinesly do svých krámků na rušných třídách nezapomenutelný venkovský šarm. Je to nakažlivé. Chceme si kousek toho přenést i domů…

Milujeme dřevo truhlíky

Foto: provoni.cz, wildfolk, sloaneranger

Začněme něčím jednoduchým

Do malého bytu, na předzahrádku, do práce. Stačí vzít něco, co byste vyhodili, nebo co najdete někde ve sběrném dvoře, případně vyhozené před domem. Krásně fungují obyčejné šuplíky, které můžete natřít veselými barvami, nebo je nechat naopak v nálezovém stavu. Květinka v rámu, to je skutečný minimalismus, nebo úkol pro naprosté začátečníky. Leč, výsledek bude působit jak z galerie moderního umění.

Truhlíky Milujeme dřevo

Foto: MyLove2Create, Artzy Creations, THE DESIGN CHASER

Bedýnky!

Do těch jsem blázni. Je to skoro jako lego. Cokoliv si dokážete představit, postavíte z nich. Můžete je použít přírodní, natírat, nebo lakovat. Poskládat na sebe, přidělat na zeď, nebo na stěnu od kůlny. Kombinovat na výšku a na šířku. Jako byste skládali fotky do alba. Pro bedýnky můžete vyrazit na různá tržiště, nebo si jich pár koupit. 

Truhlíky Milujeme dřevo

Foto: archzine.fr

Nový význam starým věcem

Stačí pár inspirací a začne vás napadat co by se dál dalo použít. Staré dveře, komody, noční stolky, zásuvky, štafle a dokonce i křesla. Citlivě vybrané předměty působí ve spojení s květinami překrásně. Nebojte se zapojit barvy, nebo naopak nábytek nejprve patinujte. Shabby Chic je to, co chcete…

Truhlíky Milujeme dřevo

Truhlíky Milujeme dřevo

Foto: abrac_dabra – Instagram, Flirty Fleurs

Pro pokročilé

Pokud nechcete jen aranžovat a dokážete si v dílně poradit, můžete se pustit do větších truhlíkových projektů. Na zahradu by se vám určitě hodil velký zalévací pult. S ním si budete připadat jako ve vlastním květinářství. Je to vlastně taková romantická obdoba pracovního ponku v dílně. Máte v něm spoustu úložných prostor a všechno důležité. Jako základ se hodí vyřazená kuchyňská linka.  Nádherné květníky a vertikální zahrádky sestavíte z palet. A kdo umí se dřevem ještě více, může si vyrobit efektně vypadající truhlíkovou stěnu. Ideální pro oživení balkonů bytových domů.

Truhlíky Milujeme Dřevo

Foto: Design Dreams by Anne, Garden Style-C, DaWanda

 

 

 

author
Autor Jakub Starkredakce@milujemedrevo.cz