5 nápadů na DIY svícny z lesa

Nesmutněte, že léto skončilo a nastupuje podzim a s ním brzké stmívání a dlouhé večery, a radši si to zkuste užít. Zapalte svíčky, dejte si dobrou večeři, otevřete lahev červeného a hned bude ten podzim příjemnější. A když už jsme u těch svíček, vybrali jsme pro vás půltucet nápadů na svícny s vůní dřeva.

Rozštípněte nebo seřízněte trochu delší poleno, udělejte do něj libovolný počet otvorů, nastrkejte do nich čajové svíčky a možná budete sami překvapeni, jak dobře to večer na stole vypadá. A na ubrusu nezůstane ani kapka vosku.

Foto: architectureartdesigns.com

Foto: architectureartdesigns.com

Jestli vám naopak kapající vosk nevadí a máte chuť zkusit něco opravdu netradičního, vezměte větev, přidělejte na ni svíčky a kochejte se tím podivným světelným tělesem. Samozřejmě byste pak měli svíčky včas uhasit, nechávat je bez dozoru by se tentokrát nemuselo vyplatit.

Foto: ana-rosa.tumblr.com

Foto: ana-rosa.tumblr.com

S tímhle věncem z větviček chmele, na kterém jsou zavěšené malé skleničky se svíčkami, bude asi docela dost práce. Když už ale jednou máte upleteno a zavěšeno, stačí jen vyměňovat svíčky a můžete svítit celou zimu.

Foto: canney.loveitsomuch.com

Foto: canney.loveitsomuch.com

Jestli na nějaké velké vyrábění nejste, bude se vám líbit tenhle sice jednoduchý, ale moc hezky vypadající nápad. Vezmete čirou sklenici, naplníte ji vodou, dovnitř dáte větvičku nějakého jehličnanu a do hrdla zastrčíte svíčku.

Foto: bloglovin.com

Foto: bloglovin.com

Další minimalistické řešení, ke kterému vám postačí sklenička na víno a větvičky túje, které vyskládáte po jejím obvodu. Ve tmě pak tenhle svícen hází velice zajímavé, strukturované stíny.

Foto: bhg.com

Foto: bhg.com

author
Autor Markéta Henzlováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám