6 dřevěných osvětlení, která vás budou bavit

Dřevěné lampy nebo stínítka nejsou na poli interiérových doplňků nic neobvyklého. My jsme ale našli pár kousků, které jen tak někde nepotkáte. Mrkejte, jak se dá svítit s nápadem.

Stínítka ze zelinářství

Originální lustr si snadno vytvoříte z obyčejných bedýnek na zeleninu. Stačí je zevnitř vymalovat pastelovými barvami, prostrčit dovnitř objímku se žárovkou a zmáčknout vypínač.

_osvetleni1

Zdroj: contemporist.com

Lampička ze staré větve

Až se zase půjdete projít do lesa, koukejte pořádně pod nohy. Třeba zakopnete o pěkně rostlé dřívko, které by se hodilo jako podstavec pro stolní lampičku. Jen ho nezapomeňte ošetřit lakem nebo voskem, ať vám nějaký ten rok vydrží.

Zdroj: Etsy.com

Zdroj: Etsy.com

Žárovky s korálky

Pokud máte rádi šperky, váš lustr v obýváku klidně může připomínat náhrdelník. Žárovky na drátku už dneska seženete v každém druhém designovém obchodě, pro větší korále už budete muset za šikovným truhlářem.

Zdroj: contemporist.com

Zdroj: contemporist.com

Světlo místo letokruhů

Tenhle kousek by rovnou mohl putovat na výstavu o designovém bydlení. Přitom ale k jeho výrobě potřebujete jen kus vykotlaného pařezu a led světlo které rozprostřete dovnitř.

Zdroj: etsy.com

Zdroj: etsy.com

Lampa z větviček

Nudná lampa v rohu místnosti se dá lehce oživit shlukem opracovaných větviček. Ty pak budou do místnosti propouštět krásné mihotavé světlo a na stropě budou vytvářet úžasné stíny.

Zdroj: mudo.com.tr

Zdroj: mudo.com.tr

Lustr s lišejníkovou patinou

Asi by vás nenapadlo, jak luxusně může působit pár obyčejných kmínků porostlých lišejníkem, když je zavěsíte ke stropu jako svítidlo.

Zdroj: idlights.com

Zdroj: idlights.com

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám