6 kreativních nápadů, jak si vyhrát s kousky dřeva

Nemusíte být zrovna absolventi UMPRUM, abyste si vyrobili parádní umělecké dílko na stěnu nebo jinam do bytu. Stačí k tomu kousek dřeva, štětec, barvy, dobrá nálada a trocha inspirace. Jestli se vám jí nedostává, třeba vám pomůže následující přehled.

Kouzla se štětcem

Očistěné kulaté odřezky, štětec a barva je trojkombinace, ze které může vzejít mnoho parády. Například takové drobné obrázky, které se dají pověsit na stěnu, použít jako originální podtácky anebo jako malá pozornost kamarádům.

_kousky-dreva1

Foto: cathymcmurray.com

Ubrousková technika

Nebyli jste při zrození zrovna políbeni múzou? Nevadí. Ubrousková metoda neboli dekupáž to za vás zařídí. Stačí k tomu nůžky, štětec a ubrousek s oblíbeným motivem, který za pomoci speciálního lepidla překlopíte právě třeba na odřezek z tenkého kmene. A obrázek je na světě.

_kousky-dreva2

Foto: countryliving.com

Řekněte to dřevem

Až příště objevíte citát, který vás bude inspirovat, nezapomeňte si ho zapsat. Třeba rovnou na dřevo! Okoukněte Pinterest, podobnými nápady se jenom hemží. Hodí se hlavně jako finančně nenáročný dárek pro mamku či kamarádku. Výrobek se dá přibít na stěnu nebo jenom tak opřít na pracovní stolek.

_kousky-dreva3

Foto: mountainmodernlife.com

Originální fotoalbum

Omrzela vás klasická fotokniha? Přeneste své vzpomínky na dřevo. Speciální transferové lepidlo seženete v kutilských potřebách, na internetu zase podrobný návod, jak na to. Za pár hodin máte hotovo.

_kousky-dreva4

Foto: mayricherfullerbe.com

Květináč z provázků a pařízku

Připravte si pěkný oválný odřezek, pár hřebíčků, kladivo, barevné nitě a suché květiny a pak za pár minut stlučte originální doplněk na stěnu. Kam se hrabou vázy z porcelánu!

_kousky-dreva5

Foto: diyprojectsforteens.com

Mapka ze starých paletek

Nejste žádní troškaři? Ozdobte si klidně půlku stěny. Vezměte do ruky staré paletky a dózu s barvou. Přeneste na ně pečlivě vystřižený obrys (případně si mapku předkreslete tužkou) a nakonec to všechno pečlivě přelakujte lazurou.

_kousky-dreva6

Foto: meltyfashion.fr

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám