6 nápaditých vychytávek z pařezu

Silný pařez z kvalitního dřeva je dobrý nejen na štípání polínek. Svoje využití najde třeba i v domácnosti nebo na zahradě. Našli jsme pár nápadů, co si s takovým pořádným kusem dřeva počít.

1. Stlučte si lavičku

Šikovná lesní lavice se bude hodit nejen na verandu, ale klidně i do předsíně. Nezapomeňte sedací část pořádně obrousit a přetřít lazurou, ať si nezadřete třísku do zadní části těla.

Foto: 1001gardens.org

Foto: 1001gardens.org

2. Pojízdný stoleček

Konferenční stolek z jednoho kusu pařezu dokáže vyrobit kdekdo, pro mistry kutily existuje ještě verze s více polínky na překližkovém podkladu a s kolečky. Stylový a praktický pomocník, který vypadá jako z nějakého obchodu se skandinávským designem.

Foto: architectureartdesigns.com

Foto: architectureartdesigns.com

 

3. Váza, co se nepřevrhne

Drahý porcelán si nechte na jindy a zkuste projednou postavit pugét do pařízku. Jednak to vypadá stylově, ale především nehrozí, že by se vám převrhnul, natož snad roztříštil o dlaždičky na zemi.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

4. Postavte pastelky do latě

Bytelný dřevěný penál využije nejeden školák, kterému se pastelky neposlušně kutálejí po stole. Podobný stojan si můžete vyrobit i v kuchyni na vařečky, v koupelně na šminky nebo v kůlně na nářadí.

Foto: strawberry-chic.blogspot.com

Foto: strawberry-chic.blogspot.com

5. Originální stínítko na zahradu

Tahle přírodní lampička z pařezu zaboduje třeba na zahradním večírku. Stačí pařez zevnitř vykotlat a vybavit přenosnou svítilnou.

Zdroj: thegardenlove.com

Zdroj: thegardenlove.com

6. Krmítko pro nenáročné

Nemusíte být manuálně zruční, aybste si vyrobili krmítko ze dřeva. Stačí vyvrtat pár děr do menšího polínka, vyplnit je lojem, polínko zavěsit na strom a pak už se jenom kochat pohledem na spokojeně se krmící ptactvo.

Foto: thegardenroofcoop.com

Foto: thegardenroofcoop.com

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám