6 originálních dřevěných poliček

Když se řekne dřevěná polička, většina z nás si jistě představí dřevěnou desku uchycenou na zdi. Dají se ale najít i mnohem originálnější řešení. Pro inspiraci se podívejte, jak se s takovou poličkou dá kouzlit.

Využijte kmen

Místo klasické desky lze k výrobě použít i kus kmene, který najdete v lese. Po nezbytném ošetření proti škůdcům a plísním a namoření do něj stačí naříznout tolik rýh, kolik plánujete příček. Do těch posléze uchytíte skleněné pláty a celý výtvor upevníte na zeď.

Foto: woodesigns.4web2refer.com

Foto: woodesigns.4web2refer.com

Nejen pro knihomoly

Na téhle poličce je krásně vidět, že se není třeba bát ani oblých a kulatých tvarů. Pokud navíc takovou poličku dobře rozvrhnete, pro její výrobu nebudete potřebovat skoro žádné šrouby či vruty. Konstrukce je totiž samonosná.

Foto: emaze.com

Foto: emaze.com

Dřevěný minimalismus

I polička může být malým uměleckým dílem, jak ukazuje kousek z tvorby designéra Michaela Anastassiadese. Tahle polička je tak krásná, že je skoro škoda na ni dávat více věcí, aby se neztratil její subtilní půvab.

Foto: blog.thedpages.com

Foto: blog.thedpages.com

Kubistická polička

Oku milovníka geometrických tvarů jistě bude lahodit tento kousek odkazující na tradice českého kubismu. Polička zaujme neobvyklým tvarem, který navíc vrhá na bílou zeď velmi zajímavé stíny.

Foto: www.dwell.com

Foto: www.dwell.com

V obýváku roste strom

Pohrajete-li si s menšími kousky dřevěných desek, poskládáte z nich nejrůznější tvary, například tenhle zajímavý strom. Polička se hodí nejen na knihy, ale vystavit si na ni můžete třeba i suvenýry z dovolených.

Foto: bespoakinteriors.co.uk

Foto: bespoakinteriors.co.uk

Recyklujte staré věci

Polička se dá vyrobit i z věcí, které již dávno dosloužily. Využít můžete například části starých židlí, stolečků nebo jiného dřevěného nábytku. Dáte jim tak možnost dělat doma ještě nějakou dobu parádu.

Foto: prodigalpieces.com

Foto: prodigalpieces.com

author
Autor Markéta Veseláredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám