6 skvělých nápadů na palandy ze dřeva

Jako malí jsme je všichni milovali a nikdo nechtěl spát na spodní pryčně. Málokdo si ale dopřává spánek na bidýlku také v dospělosti! Mrkněte na pár zajímavých tipů, jak se dá nocovat nad žebříkem, i když vám už dávno není jedenáct, a ještě tím doma ušetřit místo.

Rustikální noclehárna

Mezi letitými trámy se vám bude krásně usínat. Nezapomeňte ale staré dřevo nejprve pořádně opracovat a natřít lazurou, která ho ochrání proti škůdcům.

Foto: airbnb.com

Foto: airbnb.com

Bytelné postele

Palandami se dá řešit nedostatek prostoru například na chaloupce, kam často jezdíte s rodinou a přáteli. Dvoupatrová postel z bytelného dřeva přitom unese nejen malého synovce, ale i statného strýčka.

Foto: yealngzida.com, unamed.me

Foto: yealngzida.com, unamed.me

Schrupněte si ve skříni

Ukliďte se na noc do skříně! Je to skvělý způsob, jak využít starou vestavěnou komodu, pokud ji nepotřebujete, nebo jiný výklenek ve zdi. Stačí vše natřít jednotnou barvou, přidat romantický lanový žebřík a útulná ložnice je na světě.

Foto: frescurasdatati.com

Foto: frescurasdatati.com

Sklopné palandy

Rozkládací postel už jste určitě někdy viděli, ale rozkládací palanda je novinka. V místnostech, kde není prostoru nazbyt, si určitě najde svoje místo, navíc není zase až tak těžké si ji nechat od šikovného truhláře vyrobit na míru.

Obklopeni vůní stromů

Představte si, že usínáte uprostřed autentické vůně lesa a zároveň jste pod střechou, takže se nemusíte bát větru ani deště. V téhle palandě se vám to klidně může splnit! Jenom by nás zajímalo, jak často majitelé vyklepávají z peřin jehličí.

Foto: theinspiredroom.net

Foto: theinspiredroom.net

Střecha pod střechou

Uznáváme, že taková dřevěná palanda pro dospěláky příliš není, ale děti z ní budou určitě paf! Jde totiž o celý dřevěný domeček včetně okének a dveří, kde se dá spát na střeše. Díky vysokým pryčnám zde můžou bezpečně klimbat i ti nejmenší.

Foto: przedmeczem.info

Foto: przedmeczem.info

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám