7 kusů nábytku ze surového dřeva

Nenoste dříví do lesa, místo toho si jej přineste domů! Masivní kusy dřeva vůbec nemusí patřit jen do srubů dřevorubců stojících někde mimo civilizaci. I v městském bytě mohou nadělat spoustu parády. Přitom s nimi nemusíte nic složitého vyvádět, většinou je stačí jenom seříznout a natřít proti plísním a škůdcům.

Konferenční stolek

Vezmete prostě jen špalek požadované velikosti, rozřežete jej příčně na tři kusy, které maličko nepravidelně přilepíte na sebe. Takový konferenční stolek vypadá lépe než většina těch z obchodů s nábytkem a stojí přitom pár korun.

_surove1

Foto: cdn.homesthetics.net

Parádní posuvné dveře

Ideálním řešením do menších bytů jsou posuvné dveře. Tyhle, seříznuté podélně z bytelného kmene, nás vyloženě okouzlily. Schválně se poohlédněte, jestli někde ve vašem okolí není nějaká pila, kde by vám takovýhle podélný řez v ceně tří prken prodali.

Bytelné poličky

Podobně jako si na pile či v truhlářské dílně můžete nechat seříznout posuvné dveře, pořídíte tam i fortelné poličky, které se hned tak pod něčím neprohnou. Dbejte na to, abyste dostali prkna s jedním neseříznutým okrajem, ta vypadají na zdi nejlépe.

_surove2

Foto: cocokelley.stfi.re, jackplan.tumblr.com

Jídelní stůl i barový pult

Pevná deska z kmenu stromu je podklad, který doma najde několikero využití. Přišroubujte k ní nohy a dostanete krásný jídelní stůl. Nebo ji umístěte mezi sloupek a zeď a máte z ní luxusní barový pult, u něhož bude radost posedět.

_surove3

Foto: makeover.nl, sfgirlbybay.com

Trocha přírody za hlavou

Zdi obložené dřevem vypadají vždycky útulněji. Pokud se vám nechce obkládat celý pokoj, dejte si plát dřeva alespoň za postel. Snadno pak do něj zašroubujete například lampičku nebo poličku.

Mobilní konferenční stolky

Z kulatých dřevěných špalků si snadno vyrobíte šikovné pohyblivé konferenční stolky. Stačí k nim přišroubovat kolečka, která za pár korun koupíte v železářství nebo v nejbližším hobby marketu.

_surove4

Foto: interiorsbystudiom.com, apartmenttherapy.com

author
Autor Radoslav Kubaredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám