Dřevěné schody zútulní každou domácnost

Stále častěji při výrobě schodišť opět volíme dřevo. Žádný jiný materiál totiž nepůsobí v interiéru tak příjemně a hřejivě. Jestliže plánujete stavbu schodů nebo rekonstruujete ty stávající, nechte se inspirovat, jak takové zdánlivě obyčejné dřevěné schodiště může vypadat.

Dřevo jako designový kousek

I přestože jste zastáncem moderního designu a kloníte se spíše k minimalismu a strohosti, může pro vás být dřevo ideální materiál. Skvěle se hodí také do interiérů, kde převládá spíše kov, sklo, beton, či dokonce mramor.

_schody1

Foto: homesthetics.net

Rustikální schody jsou sexy

Pro výrobu schodiště můžete využít i starší kusy dřeva, pokud jsou ještě dostatečně pevné a zdravé. Před instalací je samozřejmě nutné dřevo pečlivě ošetřit proti škůdcům nebo plísním. Použít lze i masivnější trámy, vyniknou na nich letokruhy a není potřeba řešit praskliny nebo suky.

_schody2

Foto: casa-simples.tumblr.com, apartmenttherapy.com

Nechte vyniknout krásu lesa

Velice zajímavá a originální schodiště vytvoříte i z větví a neopracovaných nebo jen nahrubo opracovaných kmenů. Opět myslete na to, že dřevo musíte před instalací do interiéru pořádně ošetřit proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu.

Foto: ushome.com, khust.all.biz

Foto: ushome.com, khust.all.biz

Pohrajte si s detaily

Nudí vás vaše stávající schodiště, ale nehodláte se pouštět do nákladné renovace nebo výměny? Zkuste si pohrát s detaily, někdy postačí jen schody polepit tapetami nebo přidat na zábradlí jeden netradiční dřevěný prvek.

_schody4

Foto: fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net, etsy.com

Schodiště může být dominantou prostoru

Pokud vám to prostor dovolí, udělejte si ze schodiště hlavní dominantu například obývacího pokoje nebo haly. V tom případě se nedržte zbytečně při zemi a poraďte se s architektem, jaké co možná nejosobitější a vizuálně nejpřitažlivější řešení zvolit.

Foto: themetapicture.com

Foto: themetapicture.com

author
Autor Markéta Veseláredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám