Dřevěné vychytávky do domácnosti

Dřevo má tisíce možností využití a nazmar nemusejí přijít ani špalíček nebo odřezky. Tentokrát vám přinášíme pár tipů na to, jak si doma vyrobit praktické dřevěné pomocníky.

Originální talířek na vajíčka

Snídáte rádi vařená vejce? Místo tradičních porcelánových talířků lze použít plátky ohoblovaných polínek, do nichž se vyvrtá díra tak velká, aby v ní vajíčko mohlo stát.

Foto: alovelyjourney.com

Foto: alovelyjourney.com

Přírodní svícen

Přineste si domů kousek lesa. Třeba kus trochu silnější větve, do níž vyvrtáte otvor, který průměrem odpovídá obyčejné čajové svíčce. Pak už jen stačí škrtnout sirkou a užít si doma přírodní romantiku.

Foto: forum.idividi.com.mk

Foto: forum.idividi.com.mk

Stojánek na víno

Nač si kupovat drahé vitrínky a vinotéky, když vám k jejich výrobě opět poslouží dřevo. Ideální je kus kmene stromu, vůbec nevadí, pokud bude plný suků. Tím naopak získá vinotéka na zajímavosti. Nezapomeňte na finální úpravu, kmen ošetřete proti škůdcům a nalakujte.

Foto: odywood.com

Foto: odywood.com

Ministoleček

Jak si nejlépe vychutnat kávu, čaj nebo něco malého u televize na gauči? Pořiďte si ministoleček, který nasadíte na opěradlo sedačky. Tam si můžete hrníček nebo misku s brambůrky odložit. Před výrobou, k níž potřebujete jen prkno, které rozříznete na tři díly, si pečlivě změřte sedačku, ať vám na ni stoleček přesně dosedne.

Foto: diyncrafts.com

Foto: diyncrafts.com

Otvírák na pivko

Praktická a levná vychytávka se najde i pro milovníky piva. Budete potřebovat jenom nějaký šroub, vrut či hřebík a kousek laťky nebo rovnějšího kusu dřeva. Podobný otvírák si snadno za minutu vyrobíte prakticky kdekoliv.

Foto: oakopeners.com

Foto: oakopeners.com

Stojánek na notebook

Některé stojánky pod počítače jsou nevzhledné a zabírají zbytečně moc místa. Tyto dvě nenápadné a skladné dřevěné „nožičky“ naopak vypadají velmi esteticky a všude se vám vejdou.

Foto: etsy.com

Foto: etsy.com

author
Autor Markéta Veseláredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám