Pojďte si hrát se dřevem

Se dřevem si můžete hrát nejen při jeho obrábění, ale také poté, co z něj vyrobíte finální produkt. Přinášíme několik zajímavých tipů na dřevěné hry, které si při troše šikovnosti zvládnete udělat i sami doma.

Piškvorky do kapsy

Vytvořte si buď piškvorky v kapesní velikosti, jak vidíte na obrázku, nebo se můžete pustit i do výroby větších. Zahrajete si tak oblíbenou hru bez toho, že byste potřebovali papír nebo tužku. K výrobě si připravte vhodnou podkladovou desku a kolíčky, které se používají při výrobě nábytku (dají se koupit jako jednotlivé dříky nebo tyčka, kterou si rozřežete) a samozřejmě barvu na odlišení kolíčků vašich a těch soupeře.

Foto: etsy.com

Puzzle dle vaší fantazie

Postup výroby je velmi prostý. Na vhodný materiál, například překližku, si namalujete vybraný obrázek. Pokud nevěříte svému malířskému umění, lze použít i ubrouskovou metodu a motiv na dřevo přilepit speciálním lepidlem. Pak už obrázek jen rozřezejte na tvary, které vám vyhovují.

Foto: alliexpress.com

Obří domino

K výrobě domina, které si můžete zahrát doma, ale i na zahradě, toho rovněž moc potřebovat nebudete. Postačí vám několik prken, klidně i z různých zbytků, plechovka s nátěrem tmavé a bílé barvy a to je vlastně všechno.

Foto: dreamalittlebigger.com

Kdo má dost trpělivosti a postaví věž?

Abyste si mohli i doma zahrát tak oblíbenou hospodskou hru, jakou je právě věž, opatřete si dostatek stejně silných latí, barvy či laky, smirkový papír a pilku. A komu věž spadne, ten musí vypít svou sklenku až do dna.

Foto: afreshsqueezedlife.com

Scrabble na zahradu

Máte-li problém s tím, že se vám neustále ztrácejí jednotlivá písmenka, řešení nabízí scrabble v opravdu velkém měřítku. Dá se hrát nejen na trávě někde venku, ale třeba i v obýváku na zemi. A ještě se u hry krásně protáhnete.

Foto: afreshsqueezedlife.com

Kostky nejen na party

Grilovačkám a zahradním party sice už počasí moc nepřeje, ale velké kostky si lze zaházet i v teple domova. Nikam se vám nezatoulají. Připravte si trám, který rozřežete na stejně velké krychle, bílou a černou barvu a papír, kam budete zapisovat svoje skóre.

Foto: afreshsqueezedlife.com

author
Autor Markéta Veseláredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám