Výjimečný dřevěný reproduktor Woodyfier

Zvuk, jak ho navrhla příroda – jednoduché motto, které dobře vystihuje naprosto unikátní český výrobek s názvem Woodyfier. Jde o pasivní reproduktor ze dřeva určený pro mobilní telefony, jenž vyniká svým minimalistickým designem, univerzálností a dlouhou životností.

S nápadem na vytvoření originálního zesilovače zvuku ze dřeva přišel v roce 2014 designér Lukáš Morávek, který původně pracoval v oblasti IT. Svůj nápad proto ještě před realizací konzultoval s profesionály s dlouholetými zkušenostmi s výrobou hudebních nástrojů a nechal si poradit také od produktových designérů.

_reproduktor2

Nepotřebuje žádné napájení

Výsledný produkt, který z této spolupráce vzešel, pojmenoval Woodyfier. Pasivní reproduktor je výjimečný naprostou nezávislostí na externím zdroji energie. Ke svému fungování zkrátka nepotřebuje vůbec žádné kabely ani baterie. Stačí do něj úplně jednoduše postavit mobilní telefon se zapnutou hudbou. Zvuk se v dřevěném tubusu zesílí, a dokonce i zlepší.

_reproduktor3

Do přírody nebo na cesty

Díky absenci jakékoli elektroniky uvnitř výrobku hrozí minimální riziko jeho poškození a naopak se oproti klasickým hudebním reproduktorům zvyšuje jeho životnost. Woodyfier je proto skvělým společníkem třeba na cesty nebo na piknik v přírodě. Milovníci hudby určitě ocení, že se svými 350 gramy není těžký a navíc je voděodolný.

_reproduktor4

Dřevo a ruční zpracování

Woodyfier se vyrábí výhradně z přírodního materiálu. Momentálně jsou k dispozici čtyři druhy dřeva: dub, olše, jasan a iroko. V nabídce jsou i lakované varianty. Od konečné úpravy se odvíjí cena výrobku, která začíná na 1 299 Kč.

Každý kus přitom zůstává originálem: „Pro výrobu produktu byly vytvořeny specializované nástroje a technologie pro hromadné zpracování. Avšak kvůli zachování kvality pro nás byly klíčové kroky, které jsou prováděny ručně. Díky tomu si Woodyfier zachovává svoje specifické akustické vlastnosti a ruční výroba dodává každému kusu punc jedinečnosti,“ vysvětluje autor nápadu.

_reproduktor5

Hodí se pro každý mobil

Design přírodního zesilovače zvuku není nijak komplikovaný, zato je dotažený do posledního detailu a dá se použít pro různé značky i typy mobilních telefonů.

_reproduktor6

Ocenění z Prague Design Week

Woodyfier můžeme stále ještě označit za novinku na trhu. K prvnímu velkému představení veřejnosti došlo teprve před několika měsíci na designérské přehlídce Prague Design Week 2017. Tam si dřevěný reproduktor okamžitě našel své fanoušky, a dokonce se umístil na třetím místě v kategorii nejlepší produkt.

_reproduktor7

Foto: Woodyfier a Anastázie Taskina

Autor Klára Beščecováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám