Video návod: Jak si vyrobit dětskou provlékačku

Maminky chtějí pro své děti didaktickou pomůcku, která rozvíjí jejich motoriku. Skvělé jsou různé provlékačky. Největší radost budete mít z té, která prověří jemnou motoriku a šikovnost samotné maminky 🙂

 

I. Naše provlékačka bude mít tvar medvěda. Můžete si zvolit libovolný tvar. Hlavně, aby se vám dobře kreslil a pak vyřezával ze dřeva. Pro vyříznutí můžete použít přímočarku (jako Bára), nebo pásovou pilu či příruční lupínkovou.

 

II. V dalším kroku do provlékačky vyvrtáme otvory vrtákem 10 mm. Záleží na tom, jak jste vybaveni. Bára má v dílně sloupovou vrtačku, ale zvládnete to i s běžnou vrtačkou. Provlékačku pak celou zbrousíme. Buď ručně šmirglem, pilníkem, nebo rychleji jakoukoliv bruskou. Pozor – jeden otvor nevrtejte naskrz, ale jen do třetiny. Do něj přijde ukotvit šňůrka s provlékacím kolíčkem.

 

III. Do prohlubně kápněte lepidlo a vložte bavlněnou prádelní šňůru na konci s uzlíkem. Pro jistotu jí ještě přišroubujte. Jako provlékací kolíček Bára použila bukovou tyčku o průměru 8 mm, do které vyvrtala 5mm prohlubeň. Do té pak kápla lepidlo a zasunula opačný konec šňůrky.

 

IV. Nakonec provlékacího medvěda očistěte a natřete ochrannou. Bára použila Voskový olej od Balakrylu, který má dobré vlastnosti a hlavně atesty na hračky pro děti.

 

Bára je členkou našeho týmu Jsem mistr. Je maminkou dvou dětí, která podlehla lásce ke dřevu. Vyrábí krásné dětské hračky a nábytek pod svou značkou Kostka dřevěná.

 

 

 

author
Autor Kostka Dřevěnáredakce@milujemedrevo.cz