Pozor! Velmi návykové. Jak jednou začnete stavět roboty, už nepřestanete. Samotný postup složitý není, ale pokud má být každý jiný, bude to chtít hodně představivosti. Proto jsou ideálními konstruktéry naše děti. Pustíte se do toho?
Výroba robota ze dřeva má tu nespornou výhodu, že jako náhradní díly můžeme použít prakticky cokoliv. Odřezky dřeva konečně najdou uplatnění a drátky, sponky, svorky a další drobnosti nemusí končit v koši.
Začínáme hlavičkou. Ta je nejdůležitější. Podle ní se pozná, jakou bude mít robot povahu nebo funkci. Nemusíme všechno přivrtávat. Na detaily jako jsou oči, pusa apod. klidně využijme maminčinu “tavku”.
Bez spojení není velení. Až budete mít celou armádu robotů je nezbytné, aby se jim dostávaly přesné instrukce pomocí antének a pružinek. K jejich výrobě se nám bude hodit starý trik navinutí drátku na tužku.
Trup je další důležitá část robota. Připravíme v něm otvory pro ruce a nohy a uděláme i krk, aby mu nic neuniklo.
Ruce mohou být různé, podle toho, jaký bude účel robota a jaké úkoly bude vykonávat.
Nohy robota musí být dostatečné velké a pevné, aby mu byly oporou při jakékoliv příležitosti.
A nakonec samozřejmě něco hezkého na sebe.
Pokud byste chtěli, můžete dřevo ošetřit lazurou, nebo Voskovým olejem. Další možností je použít vodou ředitelné barvy na dřevo (nejlépe s atesty pro dětské hračky) což otevírá další škálu kreativních možností.