Kdy a čím natřít zahradní nábytek

Určitě byste uvítali, kdyby váš zahradní nábytek vydržel víc než jen pár sezón. Takovou službu ale poskytne jen nátěr, který je kvalitní a správně nanesený. Kdy je nejvhodnější doba natírat a jaký nátěr vlastně použít, aby dřevo nezestárlo? 

Ideální teplota je 20 °C

Nezáleží na tom, jestli se jedná o nátěr ředitelný vodou nebo na bázi syntetických rozpouštědel, pro oba případy platí, že ideální venkovní teplota je 20 °C. Vyhněte se přitom prudkému slunci, dešti, mlze nebo silnému větru. Pokud se vám nechce čekat do léta, úplně stačí, když se vzduch oteplí nad 10 °C. Více než 25 °C už je ale moc.

Začněte olejem

Zahradní nábytek, který je z tvrdého a exotického dřeva a ještě nebyl ošetřen, nejprve natřete oleji na dřevo, které chrání před mechanickým poškozením a před vodou. Vhodné jsou takové oleje, které kromě ochrany povrchu navíc zvýrazní přirozenou strukturu dřeva. Oleje na dřevo jsou k dostání v několika odstínech i bezbarvé, na podlahy, zábradlí, schody i dřevěný nábytek. Preventivní udržovací nátěr by se v případě zahradního nábytku měl aplikovat 1x–2x ročně.

author
Autor Radek Nožičkaredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťe tento článek
Odesílám