Kdy zvolit měkké, a kdy tvrdé dřevo

Napadá vás univerzálnější přírodní materiál než dřevo? Patří mu mnohá nej. Je krásné, funkční a voňavé, zvukotěsné i zvukomalebné, izoluje a je lehké, je pevné a zároveň pruží a hlavně je všestranně použitelné. Dřeva jsou stovky druhů, v zásadě je ale můžeme rozdělit na dva základní typy – tvrdé a měkké. Ten první představují listnáče, stromy se širokými listy, které produkují ovoce nebo ořechy a v zimě opadávají. Měkká dřeva jsou pro změnu jehličnany, tedy ty, co nesou šišky. Pojďme se podívat, který typ zvolit, když vám záleží na…

Pevnosti a stabilitě

Chcete odkázat váš jídelní stůl dalším generacím? Pak jedině ten z tvrdého, nejlépe dubového dřeva. Drží a neviklá se.

Nižší hmotnosti

Často se stěhujete nebo alespoň doma rádi přestavujete nábytek? S tím z měkkého dřeva se vám bude lépe manipulovat a snáze ho unesete, protože je lehčí.

Úspoře financí

Chcete ušetřit? Pak kupujte výrobky z měkkého dřeva, které bývá levnější. Platí to hlavně pro nejtypičtější smrk a borovici.

Odolnosti

Sedáváte rádi venku? Pořiďte si lavičku z tvrdého dřeva. Lépe odolá škůdcům, dešti i slunečním paprskům.

Co největším výběru

Měníte často vybavení bytu a nepočítáte s tím, že by vám nábytek měl vydržet déle než pět, deset let? Větší nabídku sortimentu poskytuje měkké dřevo, kterého je víc, protože rychleji roste.

author
Autor Radek Nožičkaredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťe tento článek
Odesílám