Na dřevo v interiéru použijte vosk Bondex

Jestli hledáte přípravek, jímž byste ošetřili dřevo na chalupě, v domě či v bytě, zkuste to s voskem Bondex. Snadno jej použijete na jakýkoliv druh dřeva, krásně voní, vrací materiálu lesk, zachovává jeho přirozené vlastnosti a navíc dokáže vyhladit i drobné škrábance.

Vosk na dřevo –  nejelegantnější řešení

Při ošetření v interiéru budete nejspíše volit mezi lakem, olejem nebo voskem na dřevo. Oleje a vosky na dřevo nám byly sympatické tím, že zachovávají přírodní vlastnosti dřeva a jsou příjemnější na dotek. Jimi ošetřené dřevo může navíc dýchat a vypouštět do vzduchu vonné silice, takže vám to doma bude ještě dlouho po aplikaci přípravku příjemně vonět. Při zvažování, jestli zvolit olej nebo vosk na dřevo, to u nás tentokrát vyhrál vosk hlavně proto, že dřevo více rozjasní a dodá mu lepší lesk.

Jednoduše a beze stop

Vosk na dřevo Bondex je pastovitý přípravek na bázi včelího vosku rovnou připravený k použití. Nanášejte jej štětcem nebo hadříkem krouživým pohybem po směru dřevních vláken, můžete klidně aplikovat i více vrstev. Po vyschnutí přeleštěte hadříkem nebo lešticí rukavicí. Podobně jako prakticky všechny nátěry se i vosk Bondex aplikuje na suchý a odmaštěný povrch zbavený nečistot a prachu. Hodí se nejen na nábytek a interiérové dřevěné povrchy (dveře, trámy, parkety atd.), ale můžete jím natřít také mramor, měď či přírodní kovy. Doba schnutí při pokojové teplotě a standardní vlhkosti se pohybuje mezi jednou až třemi hodinami.

Foto: Homesteadhouse.ca

author
Autor Rudolf Králredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám