Natírání s dětmi je zábava

Děti natírání přímo milují, my dospělí je k němu ale moc nechceme pouštět. Kromě opodstatněné obavy, že se od barvy zamažou, se také bojíme o jejich zdraví, protože je to přece jen práce s chemikáliemi. Stačí si ale vybrat správný druh barev a při práci dodržovat jisté zásady, a není důvod, proč svému dítěti tohle báječné dobrodružství nedopřát. 

Vybírejte pečlivě a čtěte informace na obalu

Při výběru barev je dobré mít na paměti zdraví nejmenších kutilů. Dětský organismus je totiž na chemikálie obsažené v některých nátěrech mnohem citlivější než ten dospělý.

A některé barvy dokonce obsahují nebezpečné látky, které mají vliv na zdraví nejen během aplikace, ale i dlouho po ní. Vyvarujte se proto výrobků, u kterých nelze nezávadnost zcela zaručit. A jak to poznáte? Stačí se pořádně podívat na obal, na kterém by měla být značka EKOLOGICKÉ a piktogramy (například houpací kůň a jablko zaručují, že přípravek má Atest na dětské hračky, respektive Atest na přímý styk s potravinami).

Řeďte jedině pitnou vodou

První, po čem byste měli pátrat, je, jestli je daná barva syntetická, nebo ředitelná vodou, přičemž volit byste jednoznačně měli druhou variantu. Na trhu lze lehce najít kvalitní vodou ředitelné barvy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí než ty syntetické. Navíc se s nimi i jednoduše pracuje, rychle schnou, proto jste schopni i s opakováním nátěrů dokončit práci za jeden den, nešíří se z nich nepříjemný zápach. Jenže pozor, ne všechny barvy na vodní bázi se hodí k natírání s dětmi. Sázkou na jistotu jsou produkty s označením Ekologicky šetrný výrobek. Hledejte také již výše zmíněné piktogramy Atest na dětské hračky nebo Atest na přímý styk s potravinami. Tato označení totiž garantují, že se o zdraví vašich nejmenších není nutné obávat.

author
Autor Radek Křížredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťe tento článek
Odesílám