Odstraňte starý nátěr ještě před jarem

Stojí vám na zahradě nábytek, který pamatuje už několik sezon? Pokud si na něm plánujete brzy posedět, chtělo by to dát mu nový kabát. Aby výsledek dopadl podle vašich představ, vyplatí se vzít to z gruntu a nejprve odstranit starý nátěr.

Starých vrstev se zbavujeme hned ze dvou důvodů: jednak z těch estetických, jednak proto, že chceme prodloužit životnost ošetřovaného povrchu. Dřevo totiž není nesmrtelné a potřebuje občas vzpruhu v podobě výživného oleje nebo lazury, které by si přes starý nános barvy jen těžko proklestily cestu k samotnému materiálu. Jenže co si s těmi starými centimetry drolící se hmoty počít?

Způsobů je řada. Můžete se chopit brusky a zbavit se jich mechanicky (viz článek 5 kroků, jak se zbavit starého nátěru), nebo si jednoduše pořídit odstraňovač starých nátěrů. Ten od Bondexu je gelový, takže se s ním dá snadno pracovat i na svislém povrchu. Použít se dá na všech možných površích kromě plastu. Může se použít také k čištění nesyntetických štětců a válečků.

Výhodou Univerzálního odstraňovače starých nátěrů Bondex je, že při aplikaci rovnou dřevu pomáhá získat ztracenou sílu. Natřený povrch proto bude díky němu jako nový. A vlastně nejen povrch, protože Univerzální odstraňovač starých nátěrů Bondex proniká i hlouběji do struktury dřeva.

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám