Oprašte zahradní nábytek, dokud je teplo

Co jste nestihli před sezonou, nemusíte nechávat až na tu další. Do renovace zahradního nábytku se klidně pusťte i uprostřed léta. Stačí jen vybrat správné produkty, které jsou vhodné pro dřevo, z něhož je vaše venkovní posezení vyrobené.

Na exotické dřevo berte oleje

Tropické dřeviny mívají od přírody velmi pěknou barvu, bývá tmavá a často i s nádechem do červena. Byla by proto škoda jejich přirozenou krásu přetírat. Pro renovaci nám postačí olej, který jejich klady ještě více zdůrazní. Pokud je tedy váš nábytek z mahagonu, teaku nebo eukalyptu, můžete použít třeba BONDEX EXOTIC OIL. Tento syntetický napouštěcí olej uchrání povrch dřeva před vysušením, odpudí vodu a nečistoty a zároveň vytvoří hedvábný povrch odolný vůči opotřebení. Hodí se jak pro nové, tak pro starší povrchy.

Nevýrazné dřevo zpestříte lazurou

Ze smrku nebo borovice se zahradní nábytek vyrábí méně často, není ale vyloučeno, že z těchto dřev bude vyroben právě ten váš. V takovém případě je vhodné nenápadný povrch ošetřit lazurou, která kromě ochrany dodá materiálu i lepší vzhled. Zkuste pro tyto účely třeba tenkovrstvou lazuru Dixol. Je rychleschnoucí, vodou ředitelná a můžete jí ošetřit jak dřevo v exteriéru, tak v interiéru. Sáhnout můžete i po syntetické variantě lazury – Primalex Lazura tenkovrstvá, která je odolná nejen vůči vodě, ale také vůči povětrnostním vlivům včetně UV záření. Také si u ní snadno určíte výsledný odstín dřeva, který vám podle speciálního vzorníku s potěšením namíchají v tónovacích automatech Primalex.

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám