Bondex Decking Oil — připravte terasu na plný provoz

Mít na zahradě místo, kde můžete podle libosti grilovat s přáteli či s rodinou nebo jen tak chytat bronz, je rozhodně velká paráda. Koupí a instalací terasy to ale bohužel nekončí. Aby vydržela déle než jen nadcházející sezonu, musíte ji na zátěž dostatečně připravit. A to nejen v případě, že už má svá nejlepší léta za sebou.

Dřevo, které je dostatečně ošetřené, vás bude těšit o mnoho let déle než takové, které necháte jen tak napospas sluníčku a dešti. Obzvlášť v případě, že jsou prkna zatěžována většinu léta.

Nejprve připravte povrch

Než se pustíte do renovace, měli byste povrch dřeva pořádně očistit. Pokud je již terasa natřená, nejprve kotoučovou bruskou zbrousíte povrch terasy až na „zdravé“ dřevo. Jestliže máte terasu z měkkého dřeva (modřín, borovice, smrk), je nezbytné ji následně pečlivě naimpregnovat právě proti hnilobě, plísni nebo dřevokaznému hmyzu. Impregnace schne přibližně 4–6 hodin, záleží na počasí. Než přejdete k vlastnímu natírání, ujistěte se, že je povrch terasy dokonale suchý.

Natírejte s láskou

Počkejte si na suché počasí, vezměte do ruky Bondex Decking Oil a rovnoměrnou, tenkou vrstvou ho aplikujte štětcem na povrch terasy. Po takovém zákroku dřevo prokoukne, bude odolné proti vodě, vlhkosti a dalším vnějším vlivům. Ať mechanickým, nebo povětrnostním. Olej se dá použít na všechny druhy dřeva, slušet bude i exotickým druhům. A to nejen na terase, ale třeba také v případě zahradního nábytku a zábradlí.

TIP! Jste králové zahradních večírků nebo majitelé restaurace s venkovním posezením? Jestliže je vaše terasa vystavená zátěži více, než je obvyklé, zkuste Bondex Extreme Decking Oil. Proti běžným olejům poskytuje natřeným povrchům dvojnásobnou trvanlivost, dokáže materiál uchránit také před UV zářením a praskáním. Na impregnaci zbroušené terasy doporučujeme: Bondex Preserve II.

Zdroj: Bondex.cz

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám