S Primalex LAZUROU & NAPOUŠTĚDLEM dřevo ochráníte

V dobře postaveném zahradním domku může spokojeně přebývat leckdo. Rodinka o prodlouženém víkendu, parta dětí na prázdninách nebo třeba přátelé na čundru. Existují však nájemníci, kteří v dřevěné stavbě vítáni zrovna nejsou. Abyste neměli zahradní přístřešek plný dřevokazných potvůrek, musíte se před nimi chránit od samotného počátku. Podívejte se, jak na to.

Zamodrání, houby a dřevokazný hmyz jsou nebezpečná trojka, se kterou se dříve nebo později musí popasovat téměř každý zahrádkář. Lepší než čekat, až se objeví, je včasná prevence. Pokud novému domku dopřejete kvalitní lazuru, pravděpodobnost napadení škůdci je mnohem nižší než v případě, kdy na ochranu zapomenete.

Jestli se chystáte svému zahradnímu domku lazurový nátěr dopřát, doporučujeme sáhnout po přípravku Primalex LAZURA & NAPOUŠTĚDLO 3v1. Dostává se snadno a hluboko do vnitřních vrstev dřeva, čímž zabraňuje pronikání vlhkosti a předchází tak vzniku plísní a hniloby. Je odolný vůči UV záření i povětrnostním vlivům, a navíc má i estetické účinky – zvýrazňuje totiž přirozenou kresbu přírodního materiálu.

Důležitý je nejen přípravek, ale i způsob, jakým samotnou lazuru nanášíte. Dřevo potřebuje minimálně dva nátěry v rozestupu 12 hodin. Na aplikaci si vyberte suché počasí a nepříliš vysoké venkovní teploty, aby napouštědlo dobře přilnulo k povrchu. Na jeho nanášení nemusíte být nijak extra šikovní. Stačí nasadit ochranné pomůcky na ruce i na oči, vyčlenit si volný víkend, vzít štětec do ruky a hurá do práce. A kdybyste přece jen váhali, jak na to, třeba vám pomůže krátké instruktážní video.

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám