Připravte svoji roubenku na zimu

Aby vaše romantická roubenka, srub či milovaná pergola přečkaly mrazy a plískanice bez újmy, připravte je na nepřízeň počasí. Dřevěné objekty užívané venku potřebují ochránit zejména v období zimy. Oplatí vám to dlouhověkostí a ještě zvýrazníte krásu jejich přírodního materiálu. 

Buďte připraveni

Na zimu se chystá i příroda kolem vás, nechť je tedy pro vás inspirací. Nepodceňte zásoby otopu ani vrstvy teplého oblečení, ale i ošetření dřevěných staveb, které budou v zimě první na ráně. Ještě před příchodem chladnějších dnů dopřejte vaší roubence ochranný nátěr, něco jako funkční prádlo.

Podtrhněte její půvab

Dřevo je krásné samo o sobě, proto bude nejlepší použít lazuru, která je průhledná, s barevným odstínem. Vzhledem ke tvarům vaší roubenky dejte přednost lazuře s gelovou konzistencí. Oceníte ji, až budete natírat podhledy a svislé plochy, protože vám nebude stékat ani kapat do rukávu. Jednoduše po celé ploše vytvoříte souvislou vrstvu, která nepraská a dřevu dodá hedvábný vzhled. Ochranný film vydrží až 5 let v závislosti na prostředí. O nový nátěr si pak dřevo řekne samo, když zmatní a vybledne.

author
Autor Radek Křížredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťe tento článek
Odesílám