Sprej Primalex bezbarvý lak vám poslouží místo štětce

Potřebujete ošetřit těžko dostupné plochy, kam byste se štětcem obtížně dostávali, nebo z nějakého jiného důvodu hledáte plnohodnotnou náhradu za natírání? Když sáhnete po laku ve spreji, máte vyhráno. Snadno a rychle s ním pokryjete ochrannou vrstvou téměř cokoliv.

Primalex bezbarvý lak ve spreji však nelze použít jen tak. Před aplikací musí být povrch dobře připravený – to znamená čistý, dokonale zbroušený a zbavený prachu. U nových povrchů si dávejte dobrý pozor, zda jsou dohladka začištěné a obroušené. Pokud se náhodou objeví pryskyřice, odstraňte ji z povrchu dřeva rozpouštědlem. U dřevěných povrchů natřených lakem nebo lazurou v dobrém stavu (poznáte je tak, že se původní nátěr neolupuje a nikde nepraská) stačí povrch očistit a jemně přebrousit smirkovým papírem.

Aplikace nezabere mnoho času

Než se pustíte do sprejování, nezapomeňte připravit okolí lakovaného objektu. Ideálně ho podložte starými novinami, aby se od laku neušpinilo. Pro dosažení nejlepšího výsledku je totiž lepší začít a končit nástřik mimo samotný podklad, nátěr je pak rovnoměrnější a nikde se netvoří kapičky. Doporučujeme také nepodcenit protřepávání spreje před aplikací, dejte tomu klidně i několik minut. Jedině tak dosáhnete perfektních výsledků.
Sprejujte ze vzdálenosti 20–30 cm a snažte se přitom držet sprej co nejsvisleji. Další vrstvu nanášejte vždy v kolmém směru na předchozí směr nástřiku. Výsledný nátěr poslouží nejen jako dekorace, ale i jako ochranná vrstva proti vnějším povětrnostním vlivům, UV záření a jiným poškozením. Primalex bezbarvý lak ve spreji navíc upotřebíte i na další materiály, včetně kovu, skla, papíru i plastů.

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám