Tři kroky k nové terase

Málokdo by asi chtěl renovaci terasy opakovat každý rok, proto když už renovujete, udělejte to pořádně. Pokud dodržíte tři níže zmíněné základní postupy, zůstane vaše terasa v perfektním stavu hned několik sezón.

Staré nátěry zbruste

Začíná se původní nátěr odlupovat, jsou pod ním bubliny nebo praská? V takovém případě poctivě zbruste celý povrch až na čisté dřevo. Broušení nebude potřeba jen v případě, že pokládáte úplně novou podlahu, u ní je ale zase důležité důkladně vyrovnat povrch, na který se pokládá.

Ošetřete dřevo

Po zbrousení je vhodné napustit dřevo oleji, ideálně těmi, které jsou přímo určené na podlahové plochy, jež jsou hodně namáhané. Olej ochrání dřevo proti působení povětrnostních vlivů, pronikání vlhkosti do dřeva, zamodrání, praskání a odření. Aplikuje se štětcem po směru vláken a to tak dlouho, dokud se jím materiál úplně nenasytí. Olej, který se nevsákne, jednoduše po 15-30 minutách setřete z povrchu houbičkou.

Nebuďte nedočkaví

Nátěr potřebuje chvíli času, než se ve dřevě plně usadí. Proto mu dopřejte chvíli na vsáknutí, jinak by celá práce mohla přijít vniveč. Doba čekání se odvíjí od toho, jaký olej použijete, zda syntetický nebo vodou ředitelný. Vždy je ale nutné dodržet dobu zrání nátěru, kterou uvádí výrobce.

author
Autor Radek Křížredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťe tento článek
Odesílám