Vyrobte si vlastní dřevěný stromeček na stůl

Víme, že milujete dřevo a také máte rádi originální dekorace. Těch vánočních je všude plno a proto jsme se rozhodli vyrobit jednu speciálně pro vás. Takovou, kterou nikde jinde nekoupíte. Pokud si v předvánočním čase vyšetříte jedno odpoledne, můžete se nechat inspirovat naším postupem.

Co budete potřebovat?

Dřevěnou laťku o šířce 32 mm, síle 10 mm a celkové délce 2400 mm na větve, dřevěnou tyčku o průměru 8 mm na kmen a hranolek a zbytek dřeva na podstavec. Dále pak pilku, vrtačku, brusný papír,  štětec a barvy na dřevo. My jsme se rozhodli pro osvědčený Balakryl UNI v bílé barvě a v zeleném odstínu.

Jak si připravit jednotlivé větve?

Laťku nařežete na 18 dílů s tím, že spodní a nejdelší bude mít 20 cm a každý další pak uřízněte o 10 mm kratší. Poslední bude čtvereček cca 30 x 30 mm. Doprostřed jednotlivých dílů pak vyvrtejte otvor 9mm vrtákem. Jednotlivé části nezapomeňte zbrousit. Jedná se o malé plochy a tak to zvládnete ručně pomocí brusného papíru.

Jak si vyrobit dřevěný stromeček na stůl

Jak si vyrobit dřevěný stromeček na stůl

Jak si připravit podstavec?

Sešroubujte k sobě zbytek desky a hranolku. Do něj vyvrtejte otvor pro vložení tyčky. Ta slouží jako kmen a budete na ni navlékat jednotlivé větve.

Jak si vyrobit dřevěný stromeček na stůl

Jak stromeček zazelenat?

Výslednou barevnou podobu si můžete určit sami podle své fantazie nebo zařízení bytu, aby vám s ním hezky ladil. My jsem se rozhodli pro decentní zelenou stupnici od světlého po tmavší tón.

Jak si vyrobit dřevěný stromeček na stůl

Do bílé univerzální barvy Balakryl UNI jsme postupně přidávali po kapkách zelenou barvu Balakryl UNI. Vrchní čtvereček jsme ponechali zcela bílý a každý další natřely směsí barev o 4 kapky silnější.

Jak si vyrobit dřevěný stromeček na stůl

A je hotovo!

Tak vidíte. Šlo to hladce a byla to snad i zábava. Ta čeká i na každého, kdo váš nový stromeček uvidí. Může totiž měnit natočení větviček a vytvářet tak zajímavé 3D efekty. Jako my na tomto videu.

 

author
Autor Kostka Dřevěnáredakce@milujemedrevo.cz