Personalizované dizajnovky ze dřeva

Od psích známek po dřevěné svatební a interiérové dekorace, prkénka, věšáky a nástěnné samolepky. To je cesta, kterou ušli Ondra a David. Původem ekonomové, kteří se chtěli pustit do výroby skateboardů a nakonec dělají něco mnohem kreativnější.

1. Měli jste nějaké předchozí zkušenosti se dřevem?

Jako vystudovaní ekonomové jsme měli v hlavně spíš čísla, než praktické postupy. Dá se říct, že jsme se vše naučili za pochodu. Začátky nebyly lehké a stále se učíme – je to nekončící proces.

Milujeme dřevo Black M design při práci

2. Jak složité bylo se všechno naučit?

Lehké to nebylo. Na začátku nám trvalo měsíc než jsme vychytali výrobu obyčejné dřevěné klíčenky. S každým novým produktem se musí vše otestovat a udělat několik prototypů, než přijdeme na ten správný postup a zpracování.

3. Co vás inspiruje?

Inspiraci hledáme všude kolem sebe, taky u svých blízkých a přátel, stává se, že někdo něco navrhne, nebo mezi řečí řekne, že by se mu něco líbilo, my se toho chytíme a už přemýšlíme, jak by jsme to mohli udělat v našem podání.

Milujeme dřevo dřevěné prkénko s vypáleným nápisem

4. Co je pro vás opravdu důležité?

Nejsme jediní, kdo se dřevem pracuje, a tak chceme především vtisknout našim produktům náš rukopis a být odlišitelní. A také se vymykat kvalitou.

5. Co nejtěžšího a nejkurióznějšího jste do dřeva vyřezávali?

Věšák na medaile s motivem jezdce na kolečkových bruslích taženým psem Husky. To bylo docela zajímavé téma, ale nebyl problém jej vyrobit.

Milujeme dřevo věšák na medaile ze dřeva

6. Kde dřevo sháníte?

Dřevo máme od českých dodavatelů. Vyzkoušeli jsme mnoho dodavatelů dřeva než jsme našli ty pravé. Prostě není dřevo jako dřevo.

7. S jakým dřevem nejčastěji pracujete?

Nejčastěji pracujeme s bukovým dřevem. Ze začátku jsme používali břízu, buk je ale trochu tvrdší a lehce tmavší, zároveň má i výraznější texturu a to se nám líbilo víc.

Milujeme dřevo Black M design při práci se dřevem

8. Jaké postupy, nátěry, barvy a nástroje používáte na dřevo nejčastěji?

Na přání zákazníků barvíme dřevo pomocí syntetických barev, barvy na bázi vody se nám moc neosvědčily, jelikož se občas dřevo lehce deformovalo. Nástrojů používáme celou řadu, od nožů, pilek, kladiv, brusných papírů všech hrubostí, až po sešívačky, brusky, vrtačky a mnoho dalších.

Milujeme dřevo dřevěný jednorožec jako hodiny

9. Je nutné se o vaše výrobky nějak dále starat?

Pokud si lidé dávají naše produkty ven, pak je nejčastěji lakují, nebo natírají ochrannou lazurou

10. Co pro vás znamená dřevo?

Asi jako pro malé dítě plastelína. Je to pro nás stavební kámen, záleží jen na naší kreativitě, zručnosti a nápadech, co z něj vytvoříme.

Milujeme dřevo dřevěné pivní tácky

Pokud se vám práce kluků líbí, podívejte se na jejich Facebook, Instagram nebo web. 

 

author
Autor Radoslav Kubaredakce@milujemedrevo.cz