Stylové hodinky z odřezků exotického dřeva

Hledáte tip na hezký, hodnotný a zároveň originální vánoční dárek? Zkuste to s elegantními dřevěnými hodinkami WeWOOD. Italští designéři u nich vsadili na jednoduchý design, který nejlépe prodá krásu netradičně zvoleného materiálu a hned tak nevyjde z módy.

Hodinky pro někoho představují čistě funkční nezbytnost, pro jiného jsou módním doplňkem, další jimi dává na odiv, jaký luxus si může dopřát. Italské dřevěné hodinky mají ale upozornit na něco úplně jiného. Poukazují na zbytečnost plýtvání a na možnosti šetrného zacházení se dřevem. Tyto originální hodinky se totiž vyrábějí výhradně z odřezků vzácných exotických dřevin, které by už jinak nenašly další uplatnění.

_hodinky1

Zdroj: woodies.cz

Z jakého dřeva hodinky vznikají

  • tasmánské dřevo – nádherně vykresluje přírodní strukturu
  • palisandr – exotické fialovočervené dřevo, z něhož se vyrábějí šachové figurky a kulečníkové koule
  • mosambický eben – velmi pevné a sytě tmavé dřevo pomyslně vonící africkou dálkou
  • světlý javor – často používaný k výrobě hudebních nástrojů (hlavně houslí) a kvalitního nábytku
  • guajakové dřevo – nepřehlédnutelné dřevo se zelenavým odstínem, kterému se přisuzují léčivé účinky
Zdroj: woodies.cz

Zdroj: woodies.cz

Stromům oplácejí stejnou mincí

Majitelé značky WeWOOD se rozhodli navázat spolupráci s ekologicky zaměřenými organizacemi. A za to, že si od přírody berou materiál, který je živí, začali ve spolupráci s nimi sázet nové stromy. Aby to bylo spravedlivé, tak za každé prodané hodinky zasadí jeden strom. Laťku si nasadili poměrně vysoko. Do roku 2020 chtějí mít na svém kontě jeden milion nově vysazených stromů. Zatím se zdá, že se jim předsevzetí podaří vyplnit. Tisíce stromků už díky nim vesele rostou třeba v Číně, Etiopii, na Haiti nebo Aljašce.

Zdroj: woodies.cz

Zdroj: woodies.cz

Jak se klasické a dřevěné hodinky liší

A čím dalším se kromě ekologického důrazu mohou hodinky ze dřeva pochlubit? Přírodní netoxický materiál bez niklu je vhodný pro alergiky, v zimě na rozdíl od klasických hodinek nestudí na ruce a příjemná je i jejich nízká hmotnost. Na druhé straně nejsou dřevěného hodinky vodě odolné, i když malé pocákání jim nevadí, a vyžadují celkově větší péči. Vhodné je pravidelné ošetřování ořechovým olejem, který dřevo chrání před blednutím, vysoušením a praskáním. Dřevěné hodinky se dají sehnat i u nás, jejich cena se pohybuje v rozmezí 2 500 až 5 000 Kč.

Zdroj: woodies.cz

Zdroj: woodies.cz

Autor Klára Beščecováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám