5 funkčních dopravních prostředků ze dřeva

Z přírodního materiálu se dá dneska vyrobit už téměř cokoliv. Takové dřevěné brýle nebo hodinky asi už nikoho nepřekvapí, ale dopravní prostředky ze dřeva, to už je jiná. Napadlo by vás například, že se dá vyjet na pole s traktorem z borovice? Podívejte se, na co všechno se dá na silnicích narazit!

Designové kolo

Kde jinde než v zemi cyklistů by mohl vzniknout tenhle parádní kousek. Bicykl holandského designéra Jana Gunnewega je celý z hladkého dubu. Nechybí mu ani automatická převodovka. Jedinou nevýhodou je poněkud vyšší cena, stojí v přepočtu něco přes 40 000 korun.

Foto: jangunneweg.nl

Foto: jangunneweg.nl

Vespa s letokruhy

Portugalec Carlos Alberto je velkým fanouškem ikonických vozítek značky Vespa. A také dřeva. Jednoho dne se chopil nářadí a tyhle svoje dvě lásky spojil dohromady ve fešácký moped.

Foto: gowood.blogspot.com

Foto: gowood.blogspot.com

Toyota Setsuna sází na cedr a břízu

Na letošním Týdnu designu v Milánu představila Toyota tohle parádní vozítko, které nese jméno Setsuna. Až na pár nenahraditelných částí, jako jsou pneumatiky a motor, je úplně celé dřevěné. Japonci se na něm opravdu vyřádili, složili ho z 85 komponentů vyrobených například z cedru nebo břízy.

Foto: pddnet.com

Foto: pddnet.com

Oře se dřevem

Maďar Istvan Puskas to se dřevem vážně umí. Je dokonce takový frajer, že si z něj dokázal vyrobit celý traktor. Tahle kuriózní mašina z borovice vznikala více než dekádu a je plně funkční!

Foto: i.ytimg.com

Foto: i.ytimg.com

Vzdušný obr Howarda Hughese

Tenhle drobeček sice vznikl už ve čtyřicátých letech minulého století, přesto dodnes patří mezi největší letadla na světě. Hughes H-4 Herkules vznikal za války, kdy bylo o kovové části nouze. Právě proto je vyrobený ze smrku. V akci byl jen jednou, od té doby odpočíval v hangáru a po smrti jeho konstruktéra Howarda Hughese získal čestné místo v muzeu. Kdybyste ho chtěli vidět na vlastní oči, zaleťte si do Oregonu v USA.

Foto: http://imgproc.airliners.net/

Foto: http://imgproc.airliners.net/

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám