5 nejzvláštnějších stromů světa

Podivuhodná představivost matičky přírody se nevyhnula ani říši stromů. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější kousky, které můžete na zemi potkat. Dost možná neuvěříte, že něco takového mohlo vůbec na světě vyrůst.

Strom na draka

Mohutný exemplář dřeviny jménem Dracaena draco můžete potkat při dovolené na Kanárských ostrovech. Tento krasavec stojí na ostrově Tenerife a pro svou neobyčejnou výšku i šířku se stal vděčným turistickým lákadlem. Navíc je vůbec nejstarším stromem svého druhu.

Zdroj: QSL.net

Zdroj: QSL.net

Zlomený ve větru

Na Kanárských ostrovech ještě chvíli zůstaneme. Kromě dračího stromu tu totiž můžete zahlédnout i další impozantní dřeviny. Třeba tenhle jalovec, který vypadá, jako kdyby utekl z nějakého obrazu Salvátora Dalího.

Zdroj: hellocanaryislands.com

Zdroj: hellocanaryislands.com

Zázrak z pouště

Tenhle strom v Bahrajnu má pěkně tuhý kořínek. A to doslova. Díky ohromnému kořenovému systému, který podle všeho sahá až ke kilometry vzdálenému zdroji vody, může tenhle fešák růst už přes 400 let úplně sám uprostřed pouště. Není divu, že ho všichni považují za zázrak.

Zdroj: worldtoptop.com

Zdroj: worldtoptop.com

Kořeny jako okna do chrámu

Cestování Kambodžou nabízí řadu neuvěřitelných zážitků. Jedním z nich může být i návštěva Angkor Vat – dechberoucího chrámu, kde mimo jiné můžete zahlédnout i tenhle neuvěřitelný strom posazený na střeše budovy.

Zdroj: http://topworldresort.com/

Zdroj: http://topworldresort.com/

Macatý tisovec z Mexika

Zřejmě nejobjemnějším stromem na celém americkém kontinentě je tento pašák z mexického městečka Santa María del Tule. Tulský strom má kolem kmene úctyhodných 42 metrů v průměru a jeho stáří se odhaduje mezi 1200 a 3000 lety.

Zdroj: despertardeoaxaca.com

Zdroj: despertardeoaxaca.com

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám