6 nejstrašidelnějších lesů světa

Určitě milujete přírodu a rádi se vydáváte na výlety či dokonce expedice za poznáním. Jistě jste již viděli řadu krásných přírodních scenérií včetně nádherných lesů. Pokud máte pro strach uděláno a nebojíte se zkoušet nepoznané, přidejte si na svůj cestovatelský seznam těchto 6 mysteriózních lesů. My je známe zatím jen z fotek a už nám trochu mrazí v zádech.

Černý les, Německo

Černý les najdeme snad v každé zemi a každé druhé pohádce. Jeden je nejčernější. Ten v jihozápadním Německu, v oblasti jinak plné malebných vesniček a turistických tras. Je ovšem předen celou řadou mýtů a legend a dodnes v něm prý není problém potkat duchy a nymfy.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

Křivý les, Polsko

Místní borovice byly vysázeny kolem roku 1930 a všechny mají kmeny ohnuté kus nad zemí do úhlu devadesáti stupňů směrem na sever. Do dnes se tato záhada nevysvětlila. Podle odborníků se ovšem nejedná o  hříčku přírody, ale záměr. Borovice měly být zdrojem dřeva pro zakřivený nábytek, nebo lodě. Každopádně po setmění raději nohy na ramena.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

Goblinský les, Nový Zéland

Tohle je skutečná lahůdka a opravdová hororové scenérie na každém kroku. Slíbíte si, že se přeci nebudete bát, ale s každým dalším krokem vaše přesvědčení slábne. Něco takového jste zkrátka nečekali. Les je součástí parku Tararua na hoře Taranaki. Strašidelný efekt vytváří stromy Kamahi, jejichž větve jsou celé pokryté mechem a proplétají se mezi ostatní stromy.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

Les Otzarreta, Španělsko

Nachází se v Baskicku a je součástí parku Gorbea. Starobylé stromy, které se mísí s mlhavou atmosférou, dávají tomuto místu mystický nádech. Jeho až bláznivé stromy si rozhodně zaslouží místo na seznamu nejhezčích stromů na světě.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

Les Nožů, Madagaskar

Jeho pravé jméno je Tsingy a najdeme ho severozápadní části ostrova. Mísí se v něm stromy a až 70 metrů vysoké vápencové skály. Hovoří se o něm jako o nejnebezpečnějším lese na světě.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

Aokigahara aka Moře stromů, Japonsko

Ano, tipovali jste správně. Náš seznam zakončíme Lesem sebevrahů, který se nachází na úpatí hory Fuji. Od nepaměti je spojen s démony. Je tak hustý, že si turisté často dávají na stromy značky, aby našli cestu zpět. Vysoká frekvence kmenů tvoří dokonalou zvukovou bariéru od okolního světa. Dokonce v něm nežije ani moc lesní zvěře.  V poslední době se o něm hodně mluví zejména proto, že je po mostě Golden Gate v San Francisku nejčastějším místem sebevražd.

Nejstrašidelnější lesy světa Milujeme dřevo

 

author
Autor Jakub Starkredakce@milujemedrevo.cz