7 umělců, kteří to se dřevem vážně umějí

Dřevo nám slouží nejen k praktickým účelům typu topení v kamnech či stavění domů, vznikají z něj také úžasné umělecké výtvory. Pojďme se podívat, jak to vypadá, když se tohoto materiálu chopí talentovaní výtvarní umělci.

Monumentální sochy z vyřazeného dřeva

Jihokorejský sochař Jaehyo Lee staví objekty, které zaujmou už na první pohled. Hraje si s optickými iluzemi a na výrobu používá vyřazené kousky dřeva, takže jeho projekty jsou kromě uměleckého přínosu i ekologické.

Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com

Strašidelná zvířátka

Rodák z Kanady Maskull Lasserre s oblibou vyřezává zvířátka. Jenže ne tak ledajaká – můžete jim doslova nahlédnout až do útrob. Detailní a precizní umění je hrůzostrašné i fascinující zároveň.

Zdroj: maskulllasserre.com

Zdroj: maskulllasserre.com

Zámky z dětských snů

Umělecký kouzelník Rob Heard dokáže proměnit kousky dřeva v učiněné paláce. Jeho slavné stavby pro trpasličí princezny se vyznačují maximální přesností od podhradí až po nejvyšší věž.

Zdroj: phatzine.com

Zdroj: phatzine.com

Zoo z třísek

Sergei Bobkov je ze Sibiře. A z tamních cedrů také pocházejí i třísky, které pak ruský umělec přetváří v sochy zvířat. Jemná práce mu většinou zabere dvanáct hodin denně a trvá až tři týdny, než je socha na světě.

Zdroj: kickvick.com

Zdroj: kickvick.com

Obří sochy, které mají duši

Sochař Paul Baliker není žádný troškař. Proslul nejen originálním rukopisem, ale také nevídaným rozměrem svých soch. Nejznámější dílo se jmenuje Otázka času, je z vyplaveného cedrového dřeva a vyobrazuje přirozený řád matičky přírody.

Zdroj: bygaga.com.ua

Zdroj: bygaga.com.ua

Co moře vyplavilo

Jeff Uitto žije celý život na pobřeží oceánu. Z nedalekých lesů se do něj vyplavují nádherné kousky dřeva. Umělec je sbírá, skládá k sobě a tvoří tak nádherné sochy, které posléze umisťuje na pláže.

Zdroj: thisismarvelous.com

Zdroj: thisismarvelous.com

Roztáté dřevo z Paříže

Francouzské studio Bonsoir Paris si vyhrálo se zajímavým kontrastem. Jejich sochy vypadají, jako by stékaly po stěnách, a tvoří tak dechberoucí iluzi roztaveného dřeva.

Zdroj: hongkiat.com

Zdroj: hongkiat.com

author
Autor Zuzana Košutováredakce@milujemedrevo.cz
Ohodnoťte tento článek
Odesílám